Feb 15 2010

Recepten Middagmatinee week 7

Gepubliceerd door Rene op 4:00 pm onder Programma's, RTV Lansingerland, Recepten

Deze week geen middagmatinee op Lansingerland FM, maar wel de recepten van deze week.

Deze week lekker gevarieerd met o.a. lamsvlees, kalfsvlees en vis.

Eet Smakelijk

Hamlapjes in tomatensaus

Ingrediënten (3 pers.):
750 gram hamlapjes in blokjes
1 grof gesneden grote ui
1 teentje knoflook
2,5 dl bouillon(van blokje)
2 blikjes tomatenblokjes op sap
klein blikje tomatenpuree
2 ons champignons
2 el. olie
1 tl suiker
boter of margarine

Bereiding:
Bak het vlees in hete boter met scheutje olie bruin. Voeg er ui en knoflook aan toe en blijf roeren tot alle vocht is verdampt. Kook de aanbaksels los met de bouillon. Roer tomatenblokjes en tomatenpuree erdoor en breng op smaak met peper en zout. Maak de saus minder zuur met een beetje suiker. Champignons in vieren gesneden erbij en laat ca 1 uur op sudderpit gaarstoven. Dien op met macaroni naar keuze en gesnipperde groene kruiderij.
Voor een italiaanse smaak doe je 2tl basilicum en 1 el gedroogde pijnboompitjes toe aan de saus.
Voor een nog lekkerde smaak de helft rode wijn en de helft bouillon toevoegen i.p.v. 2,5 dl bouillon
———
Mexicaanse ovenschotel

Ingrediënten (4 pers.):
500 gram rundergehakt
mexicaanse kruiden (silvo)
2 uien
bakje champignons
1 paprika
evt. courgette of prei
blikje mais
blikje kidneybonen
pak tomatenblokjes
creme fraiche
zak tortillachips
gerapste kaas

Bereiding:
Rul het gehakt en voeg de in stukken gesneden uien toe. Strooi hier het zakje mexicaanse kruiden overheen en roer alles goed doorelkaar. Voeg hier achtereenvolgens de champignons (in kwarten gesneden), de paprika (in repen gesneden) en evt. de gesneden courgette of prei aan toe. Als het geheel bijna gaar is, voeg je de kidneybonen, de mais en de tomatenblokjes toe. Even laten pruttelen en dan de creme fraiche door het geheel roeren. De saus wordt nu oranje/roze. Als je van pittig houdt, kun je nog wat peper, chilikruiden en knoflookpoeder toevoegen. Giet het prutje in een grote, platte ovenschotel en strooi er wat geraspte kaas over. Bedek het geheel nu met de tortillachips en bestrooi deze chips royaal met de geraspte kaas. Zet de ovenschotel ongeveer 8 minuten onder de grill tot de kaas mooi goudbruin kleurt.
Eet smakelijk!
———–
Russisch kalfsvlees

Ingrediënten (4 pers.):
400 gram kalfsfricandeau
100 gram boter
60 gram geraspte oude kaas
4 plakken niet te dun gesneden ham
2 1/2 dl kaassaus

Bereiding:
bak de fricandeau in 80 gram boter gaar en bruin. snijd het vlees daarna in 6 plakken. beboter een vuurvaste schotel strooi er de helft van de geraspte kaas in leg p iedee snede kalfsvlees een plak ham maar zorg ervvo dat de eerste en de laatste plak alleen uit vlees bestaat. druk de plakken goed aan, zet ze in de vuurbaste schotel, giet er de kaassaus over, strooi hierover de rest van de geraspte kaas, verdeel de rest van de boter in klontjes over het oppervlak en geef het gerecht in de voorverwarmde oven een mooi goudbruin korstje.
———
Lamsstoofpotje

Ingrediënten (4 pers.):
1 kgr. lamsvlees in stukjes
olijfolie
400 ml kippenbouillon
4 teentjes look
4 wortelen
1 grote ui
4 gote tomaten/ev blik
5 grote aardappelen
peper
zout
1 lepel verse prvencaalse kruiden

Bereiding:
Verhit de olijfolie en bak het vlees mooi bruin, terwijl je de andere groenten voorbereidt. Haal het vlees uit de pan en fruit de ui, look, wortel en voeg de kruiden toe. voeg het vlees eraan toe, de tomaten en de bouillon.Laat alles goed sudderen en voeg na 10 min de in blokjes gesneden aardappelen toe. Laat alles op een heel laag vuurtje stoven. Het lekkerst is dat je het stoofpotje eens laat overnachten. Veel succes.
—–
Visschotel Cattenlust
 
Ingrediënten (4 pers.):
4 gefileerde schollen
100 gr. gepelde garnalen,
witte wijn (Riesling),
viskruiden,
sjalotje,
teentje knoflook,
zakje witte saus,
zakje dillesaus (McCormick),
ca. 1/4 l (kook)room,
blikje witte druiven,
zakje parmezaanse kaas

Bereiding:
Vuurvaste schotel invetten en inwrijven met de doorgesneden teen knoflook. Vis erin en bestrooien met de viskruiden en het gehakte sjalotje. Zoveel wijn erop dat het onder staat. 10 min in matige oven, totdat de vis bijna gaar is
Sauzen volgens gebruiksaanwijzing klaarmaken, maar water vervangen door room (dus ze ook laten koken als de gebruiksaanwijzing dat zegt). Mengen, de uitgelekte druiven en de garnalen er door. Over de vis schenken en daarop de geraspte kaas.
Nog even goed laten doorwarmen in de oven.
Serveren met aardappelpuree en doperwten

Trackback URI | Comments RSS

Plaats een reactie